Paskolų refinansavimas

Greitieji kreditai ne bėda! Refinansuok savo paskolą kitoje kredito bendrovėje.

Daugelis žmonių yra girdėję apie paskolų refinansavimą, kuris pastaruoju metu yra tapęs gelbėjimosi rato sinonimu žmonėms, kurie yra prispausti turimų įsiskolinimų įvairioms kreditinėms bei bankinėms įstaigoms. Tačiau bet kuriuo atveju, būtina pažvelgti į viską kur kas atidžiau, kad nebūtų užlipta ant to pačio grėblio du kartus ir naštos neužkrautų papildomi finansiniai rūpesčiai.

Kas yra paskolų refinansavimas?

Paskolų refinansavimas – tai esamų įsiskolinimų padengimas naudojantis nauja paskola. Aiškiau tariant, jeigu siekiate palankesnių paskolos sąlygų, kurios leistų sutaupyti ar išbristi iš susidariusios nepalankios finansinės padėties, jūs imate visiškai naują paskolą tam, kad susimokėtumėte prieš tai prisiimtus įsiskolinimus ir esant naujoms sąlygoms sutaupytumėte pinigų. Svarbiausia žinoti yra tai, kad refinansuoti paskolą galite tik kitoje bankinėje institucijoje. Negalite naudotis refinansavimo paslaugomis toje institucijoje, kurioje jau turite susidariusių skolų.

Paskolų refinansavimas – ne tik finansinė, moralinė ar psichologinė pagalba, bet ir galimybė padengti esamas paskolas, sumažinti dabartinę mėnesinę įmoką ar padidinti turimos paskolos sumą.
Jei negalite susitvarkyti su savo kreditais, ieškokite kreditoriaus, kuris išduoda greituosius kreditus ar kitas finansines paslaugas, kuris galėtų refinansuoti Jūsų ankstesnį greitąjį kreditą. Tai Jums leistu lengviau gražinti kreditą, kadangi refinansavimas suteikia galimybę rinktis kitas kredito grąžinimo sąlygas.

Koks yra refinansavimo tikslas?

Refinansavimo privalumų yra ganėtinai daug, tačiau pagrindinis jų yra mažesnės palūkanos, kad skolos nebe atrodytų tokios didelės ir tokiu būdu galėtumėte sutaupyti nemažai pinigų mokant mažesnes įmokas. Yra du pagrindiniai atvejai, kuomet žmonės renkasi paskolų refinansavimą:

  1. Dėl neapsiskaičiavimo, kuomet paskolos bei palūkanos yra didesnės, nei žmonės pajėgia atidavinėti. Dažniausiai taip nutinka žmonėms, kurie susigundo greitųjų kreditų vilionėmis, neįvertinę savo turimų bei gaunamų pajamų. Visi žino, kad greitųjų kreditų palūkanų normos yra itin didelės, tačiau dėl patogaus pinigų išdavimo ir atidavinėjimo sąlygų, žmonės vis tiek rizikuoja imdami kreditus ir kartais jos pasirodo esančios didesnės, nei gyventojai pajėgia atidavinėti. Vėluoti taip pat negalima, nes pradės augti delspinigiai bei bus taikomos baudos. Taigi, tokiu atveju paskolų refinansavimas yra vienintelis likęs šiaudas, už kurio įmanoma griebtis, norint išbristi iš susidariusių skolų sausiems.
  2. Dėl nuolat kintančios ekonominės situacijos. Šiuo atveju žmonės renkasi refinansavimą, kuomet yra pasiėmę ilgalaikes paskolas, dažniausiai tai būna būsto paskolos. Kintanti ekonominė situacija ne tik šalyje, tačiau ir visame pasaulyje verčia bankines įstaigas nuolat perskaičiuoti palūkanų normas, kurios yra taikomos naujiems klientams. Puikiausias pavyzdys yra ekonominėje situacija prieš krizę ir krizės metu. Prieš krizę vyraujant nekilnojamojo turto burbului, būsto paskolų palūkanų normos taip pat siekė savo piką, tačiau visam nekilnojamojo burbului subliuškus ir prasidėjus ekonominei krizei, palūkanos krito itin smarkiai, kai kuriose bankinėse įstaigose net kelis kartus. Taigi, susidarė ganėtinai nemaloni spraga gyventojams, kurie paskolą ėmė dar prieš krizę, tačiau vos po kelių metų, būstų kainos rinkoje krito itin smarkiai, o ir paskolų palūkanų normos tapo kur kas mažesnės. Išlošė tie žmonės, kurie palaukė krizės, o paskubėję žmonės buvo priversti mokėti neproporcingai dideles palūkanas, kurios tapo nerealios rinkos atžvilgiu. Šiuo atveju, refinansuojant paskolą, buvo įmanoma susimažinti palūkanų normas net iki kelių kartų, jog būtų priimtinos tuometinei rinkos būklei, o žmonėms nereikėtų permokėti.

Pavyzdys: Žmogus prieš krizę pasiėmė 10000 eurų būsto paskolą 15 metų su 15 proc. palūkanų normomis, tačiau po metų būsto paskolos tapo išdavinėjamos su 5 proc. palūkanų normomis. Tokiu būdų, nieko nedarant, jūs mokėtumėte tris kartus daugiau, nei realiai rinkoje vyraujanti kaina. Refinansuojant paskolą gal ir nepasieksite esančio rinkos minimumo, tačiau bent iki kokių 7 ar 8 proc. įmanoma susimažinti esamas palūkanų normas ir taip sutaupyti nemenką sumą pinigų.

Refinansavimas yra puiki priemonė ir netikėtai išaugus turimoms pajamoms. Tuomet refinansavimo atžvilgiu, jūs galite trumpinti paskolos terminą. Jeigu esate pasiėmė kelerių metų paskolą, trumpinant terminą, jūs laimėtumėte nemažą pinigų sumą mokant mažiau palūkanų per trumpesnį laiką.

Kokios yra sąlygos, norint pasinaudoti refinansavimu ir kur galima kreiptis?

Paskolų refinansavimas yra įmanomas tik tais atvejais, kai jūsų kreditingumas yra teigiamas bei neturi jokių blogų dėmių, dėl prasto paskolos mokėjimo. Taip pat svarbu yra pasirūpinti užtikrinimo priemonėmis. Tai bus arba esamas jūsų turtas, arba laiduotojas, kuris turėtų prisiimti atsakomybę tuo atveju, jeigu jūs nesugebėtumėte išsimokėti pasiimtos paskolos.

Paskolų refinansavimu pastaruoju metu užsiima beveik visos finansinės institucijos. Dėl paskolos refinansavimo galite kreiptis į bankus, kredito unijas ir net privačius investuotojus. Privatūs investuotojai – tai fiziniai asmenys, kuriems refinansavimo atveju, privalėsite mokėti skolą bei palūkanas, o šis tuo metu įsipareigos visą skolą atiduot prieš tai įsiskolintai bendrovei.

Į ką būtina atkreipti dėmesį prieš renkantis paskolų refinansavimą?

Visu pirma, kaip ir renkantis bet kokią finansiškai įpareigojančią paskolą, taip ir su paskolų refinansavimu būtina įvertinti ne tik savo asmeninius finansus, tačiau ir visos šeimos biudžetą, jog būtumėte tikri, kad imant naująją paskolą, ji jūsų nesuverš ir nenutemps į finansinę duobę, iš kurios vėliau pakilti yra labai sunku. Taip pat, įsitikinkite, kad paskolų refinansavimas tikrai duos finansinės naudos ir nepadidins turimų įsipareigojimų. Jeigu jums sunku suprasti kaip veikia visas refinansavimo procesas ar nežinote, kurios įstaigos paskolas refinansuoja geriausiomis sąlygomis, tuomet visada galite kreiptis į nepriklausomus paskolų brokerius, kurie detaliai paaiškins įvarius aspektus, bei įstaigų ar fizinių asmenų privalumus bei trūkumus. Nepriklausomi paskolų brokeriai jums patars, kokiu būdu refinansavimas jums yra pats palankiausias, jis pateiks jums visų institucijų sąlygas, kuriomis remiantis, aiškiai matysite, kurios jums yra palankiausios, o kurios ne. Taip pat, remiantis dabartinės finansų rinkos tendencijomis brokeriai apskaičiuos ar refinansavimas tikrai jums yra palankus ir sudarys tam tikrą prognozę, kuria remiantis, galėsite numatyti savo naująsias įmokas bei santaupas, kurias laimėsite dėl mažesnių palūkanų normų, trumpesnio paskolos termino ar kitų sąlygų.

Svarbi informacija apie paskolų refinansavimą

Labai svarbu atsiminti, kad paskolų refinansavimas nėra nemokamas procesas. Imdami naują paskolą, prisiminkite, kad turėsite padengti visas naujos paskolos gavimo bei administravimo išlaidas, senos paskolos padengimo mokesčius ir, galimai, net susimokėti tam tikrą baudą, jeigu tokia sąlyga yra numatyta jūsų ankstesnės paskolos. Taip pat, niekuomet nepamirškite derėtis. Jūs galite derėtis tiek dėl naujos paskolos, tai yra refinansavimo sąlygų, tiek dėl senos paskolos atsikratymo sąlygų. Jeigu tikrai norite laimėti pasirinkę refinansavimo kelią, nepriiminėkite pirmo pasitaikiusio pasiūlymo, nes bet kuri bendrovė stengiasi siūlyti tai, kas yra naudingiausia jai. Jeigu parodysite, kad esate pasiruošęs derėtis, tuomet kartu ieškodami, būtinai rasite kompromisą, kuris tenkins tiek jūsų, tiek refinansuotojų interesus. Galiausiai, iki šiol vyraujanti statistika rodo, kad jeigu jau esate atidavę daugiau nei puse paskolos arba su tam tikra finansine institucija draugaujate daugiau nei puse numatyto termino, tuomet refinansavimas jums tikrai nepadės. Tarkime pasiėmėte paskolą 20 metų, o po 12 metų nusprendėte rinktis refinansavimą. Tai yra, kad jau praėjo daugiau nei puse numatyto termino ir mažai tikėtina, kad ši išeitis jums padės sutaupyti. Bet kuriuo atveju, visuomet galite domėtis bei teirautis, nes kiekvieno situacija yra individuali. Svarbiausia, kad nebijotumėte ieškoti išeičių ir visuomet ieškotumėte tam tikrų kompromisų, kurie tenkintų ne tik finansinių institucijų, tačiau ir jūsų interesus

Galime dažnai išgirsti apie žmonių problemas, pasiėmus greituosius kreditus, dažnai dar vadinamus greitukus. Kaip žinia, niekuomet nebūna kalta viena pusė. Patys klientai dažnai elgiasi neapgalvotai ir nepamatavę savo finansinių galimybių, o kai kurios kreditų įstaigos laisva ranka atidavinėja pinigus, net neįsigilindami į tai, kad kai kurie vartotojai su turimomis pajamomis nesugebės garantuoti tvarkingo mokumo. Nesprendžiama problema visada tampa didesnė. Iš pradžių pradeda augti delspinigiai, po jų atsiranda baudos – visa tai gali privesti prie didžiulių bei neįkandamų skolų, o ir toliau nesugebant atidavinėti pasiimtos paskolos, kreipiamasi į antstolius. Po jų situacija tampa kritinė. Yra įšaldomas visas turimas turtas, debetinės kortelės, nuo kiekvienų pajamų yra atskaičiuojamos sumos, o tai, priklausomai nuo susikaupusios skolos, gali tęstis ne vienerius metus.

Susidarius nepalankiai situacijai, kuomet esamomis sąlygomis tampa per daug sudėtinga atidavinėti paskolą, tačiau nenorint bristi į didesnius nemalonumus, paskolų refinansavimas yra vienintelė išeitis. Paskolų refinansavimas – tai, liaudiškai tariant, turimos skolos pervedimas iš vienos institucijos į kitą. Refinansavimu užsiima ne tik greitųjų kreditų bendrovės, tačiau ir bankai, kredito unijos bei kitos finansinės institucijos. Svarbiausia, kad rastumėte jums tinkamiausią variantą, kuris jus gelbėtų, o ne dar labiau smukdytų žemyn. Refinansavimo pagrindai gali būti įvairūs, viskas priklauso nuo pačių klientų norų. Galima derėtis dėl mažesnių palūkanų, kitokios mokėjimo tvarkos ar kitų sąlygų, kurios jums būtų daug tinkamesnės atidavinėjant turimą skolą.

Žmonės, susidarius kebliai situacijai dėl nemokumo, dažnai supanikuoja ir pasirenka sprendimą, kuris dar labiau smukdo žemyn. Joks emigravimas ar kitos slėpimasis neišgelbės iš esamos padėties ir skola tikrai pati neišnyks. Yra įvairiausių situacijų, dėl kurių galėjo susidaryti tokia padėtis, kurioje esate dabar. Svarbiausia žinokite, kad nemokumas veda prie kur kas didesnės skolos, todėl nedelsdami kreipkitės į kitą finansinę instituciją dėl refinansavimo. Paskolų refinansavimas gali būti nepamainomas, kadangi galite iš naujo derėtis dėl sąlygų, kurioms pakitus, jūs taptumėte mokus. Tokiu būdu išvengsite augančių delspinigių, baudų ir net antstolių. Juk nė vienas nenorime įklimpti tiek, kad vėliau reikėtų atidirbinėti ne vienerius metus, todėl būtina pasirinkti geriausią problemos sprendimo būdą.