Tarpusavio skolinimas

Tarpusavio skolininmas – puikus būdas refinansuoti savo paskolas bei gauti kreditą mažiausiomis palūkanomis

Tarpusavio skolinimas Lietuvoje teikiamas šiose bendrovėse

Kas yra tarpusavio skolinimas?

Tarpusavio kolinimas
Peer-to-peer (trump. P2P) skolinimosi internetu platformose žmonės skolina pinigus vieni kitiems.

Žmonių norai paprastai būna didesnės nei jų galimybės, būtent todėl skolinimasis jau nuo viduramžių yra vienas pagrindinių finansavimosi būdų. Šiais laikais pasiskolinti įmanoma įvairiausiomis sąlygomis, o pastaruoju metu smarkiai iškilo greitieji kreditai, tačiau nežmoniškai aukštos palūkanos priverčia permąstyti skolinimosi variantą dukart. Bankuose nors palūkanų normos ir yra kur kas mažesnės, tačiau visa procedūra bei biurokratija taip pat atima daug laiko ir energijos, o sugriežtinta paskolų išdavimo tvarka dažnam pakiša koją norint gauti taip reikiamų pinigų. Vis tik, vienas būdas yra kaip įmanoma suderinti prieinamas palūkanų normas ir ne tokias sudėtingas išdavimo sąlygas. Tai – tarpusavio skolinimas.

Kas yra tarpusavio skolinimas?
Tarpusavio skolinimas – tai labai panašu į tai, kas prašytumėte paskolos kito fizinio asmens. Vienintelis skirtumas yra tas, kad toks skolinimasis vyksta per tam tikras platformas, kai kur dar vadinamas paskolų biržomis. Dažnai taip pat galite rasti kitą išsireiškimą – P2P skolinimasis. Daugelis fizinių asmenų tampa investuotojais ir rungiasi tarpusavyje, mėgindami paskolų ieškotojams suteikti geriausias sąlygas ir palankiausias palūkanas. Didelė konkurencija smarkiai sumažina paskolų metines palūkanų normas, todėl daugeliui žmonių, kurie ieško ilgalaikės paskolos tai labai paranku.

Kur reikėtų kreiptis dėl tarpusavio skolinimosi?
Šiuo metu Lietuvoje veikia tik dvi P2P platformos – tai Finbee ir Savy. Viskas ką jums reikia padaryti – tai nueiti į šių bendrovių oficialią svetainę, užsiregistruoti ir pateikti paraišką paskolai gauti. Jūs turėsite nurodyti kokio dydžio sumos, terminą ir kokioms reikmėms ieškote, tuomet sistema automatiškai paskaičiuos jūsų kreditingumą, kad investuotojai žinotų tikslų rizikos įvertinimą ir liks tik laukti, kol atsiras kitas asmuo, kuris sutinka su visomis sąlygomis ir yra pasiruošęs jums paskolinti savo pinigus.

Ką vertėtų žinoti apie tarpusavio skolinimą?
Visas procesas yra absoliučiai skaidrus. Investuotojai žino tikslią riziką, kurią gali patirti dėl jūsų nemokumo, o jūs tiksliai žinosite savo įsipareigojimus investuotojui. Taipogi, galite būti užtikrinti, kad paskolą naudodamiesi P2P platformą gausite su kur kas mažesnėmis palūkanų normomis nei greitųjų kreditų bendrovėse. Skolintis galite įvairiausioms reikmėms, pradedant mažomis vartojimo paskolomis ir baigiant paskolomis nekilnojamam turtui įsigyti. Dar vienas svarbus aspektas yra tas, kad visos administracinės išlaidos, tokios kaip paskolos sutarties pasirašymo mokestis yra kur kas pigesnės, nei kitose finansinėse įstaigose. Skolindamiesi ar skolindami P2P platformose, tiek investuotojai, tiek paskolų pareiškėjai gauna didžiulę abipusę naudą.

Kokios yra palūkanų normos?
Kadangi tarpusavio skolinimas iš dalies yra tarpusavio susitarimas, palūkanų normos gali svyruoti didžiuliame intervale. Priklausomai nuo to, kokių palūkanų pageidauja skolininkas ir kokias palūkanas siūlo investuotojai, palūkanų normos gali svyruoti nuo kelių iki keliolikos procentų. Taip pat investuotojams yra galimybė dalyvauti aukcionuose, kuriuose visi norintys investuoti savo pinigus siūlo vis mažesnes palūkanų normas konkrečiam sandėriui įsigyti. Sėkmės atveju, paskolos gavėjas gali sulaukti neeilinio pasiūlymo, kai palūkanų normos skolintojui bus itin mažos.

Svarbu
Jeigu ketina pretenduoti į paskolą, turite žinoti, kad paskola yra išdavinėjama tik jeigu atitinkate šiuos kriterijus: esate Lietuvos Respublikos pilietis, esate ne jaunesnis nei 18 metų amžiaus, paskolos dydis negali viršyti 40 proc. jūsų gaunamų mėnesinių pajamų. Investuotojams svarbu žinoti, kad nemokumo atveju, pačios platformų bendrovės imasi skolų išieškojimo, o už tai jūs nebūsite apkrauti papildomais mokesčiais. Verta paminėti, kad Finbee yra įsteigusi kompensacinį fondą, iš kurio nemokumo atveju, investuotojams vis tiek yra atidavinėjamos mėnesinės už vėluojančias įmokas. Vis tik, jeigu ketinate investuoti, privalote žinoti, kad bet kuriuo atveju rizika išlieka, nes pinigai nėra apdrausti. Įsivertinkite savo, savo šeimos biudžetą ir skolinkitės bei skolinkite atsakingai.